Pokój dziecięcy jest często wnętrzem bajkowym, przemienionym przez rodziców w jaskinię smoka albo pałac księżniczki. Piękne efekty łatwo uzyskać dzięki specjalnie dobranym meblom, odpowiedniej palecie barw i przede wszystkim wyobraźni i pomysłowości. Warto pamiętać o ścianach – świetny rezultat da np. użycie odpowiednich szablonów dekoracyjnych.

Jakie wzory do pokoju dziecka?

Nie wszyscy rodzice mają na tyle rozwinięte umiejętności malarskie, by samodzielnie przemalować pokój i nanieść na ściany wzory średniowieczne bądź motywy roślinne. Na szczęście istnieje rozwiązanie – dostępne w sklepach szablony dekoracyjne. Są one uniwersalnym sposobem na to, by szybko zmienić wystrój wnętrza zgodnie z potrzebami.

W pokoju dziecięcym dobrze sprawdzą się różne wzory, można więc pozwolić wyobraźni poszaleć. Wybór szablonów pozwoli spełnić marzenia o zmianie wnętrza w komnatę z zamku księżniczki. Będą na pewno potrzebne wzory przypominające postacie z baśni, budynki typu zamek, ozdoby ogrodowe, kwiaty i ptaki. Sprawdzą się też fantazyjne ozdoby – wstążki, litery, gwiazdy.

Warto dobrać kolor farb pod kątem tego, jak wyglądają wzory i do kogo należy pokój. Dziewczynki mogą być zadowolone z wnętrza urządzonego w barwach takich jak lilaróż i błękit. Chłopcy przeważnie preferują wyraziste i kontrastowe kolory, co warto wykorzystać. Całość będzie prezentować się wyjątkowo dobrze, jeśli wybór kolorów będzie wcześniej przemyślany. Z niektórymi barwami trzeba uważać, bo np. nadmiar czerwieni może wzmagać irytację i utrudniać zasypianie.

Efektowne szablony na ściany i sufit

Kupione w sklepie z akcesoriami szablony dekoracyjne można użyć do pomalowania ścian, ale też np. i sufitu. Jednym z popularnych zastosowań jest pokrycie sufitu wzorem przypominającym gwiazdy. Dobór odpowiednich kolorów zmieni sufit w prawdziwe nocne niebo, a do tego można zdecydować się na pasujące oświetlenie.

Estetyka szablonów dostępnych w sklepach jest obecnie duża, efekty będą więc naprawdę udane. Podczas malowania dobrze jest zwrócić uwagę, by równomiernie rozłożyć elementy. Harmonijne kompozycje w pokoju dziecięcym wpływają na lepszy rozwój dziecka, warto więc zapewnić mu różnorodność oraz pożywkę dla wyobraźni.

Szablony ozdobne nie kosztują dużo, co daje szansę na zakup większej ilości i modyfikowanie wyglądu wnętrza w dowolny sposób. W dzisiejszych czasach taki sposób ozdabiania pomieszczeń jest popularny, więc w sklepach nie brakuje akcesoriów, przyrządów i samych szablonów. Wykonane są z dużą dbałością o szczegóły.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.

Pin It