Szukając funkcjonalnych rozwiązań do mieszkań blokowych, warto rozważyć szafy na zamówienie. Nowoczesne szafy tworzone dla konkretnych klientów są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Jak tworzone są szafy tego typu? Czy zamawiający może zadecydować o wnętrzu szafy? Ile trwa wykonanie takiego mebla na zamówienie?

Praktyczne szafy na zamówienie

Szafy na zamówienie są rozwiązaniem niezwykle chętnie wykorzystywanym zarówno w domach, jak i w mieszkaniach blokowych. Szafy takie pozwalają na zabudowanie problematycznych wnęk, ale też na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Szafy na zamówienie tworzone są na indywidualne zamówienie klienta, przez co świetnie wpisują się w dane potrzeby i oczekiwania – mówią pracownicy marki Rega Meble z Bielska-Białej. Atutem szaf na zamówienie jest bez wątpienia możliwość wykreowania przestrzeni idealnej do przechowywania – szafy takie mogą być zabudowane pod sam sufit, co pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń. Szafy na zamówienie najczęściej wykonywane są z płyt meblowych i płyt MDF. Płyty takie pokrywane są laminatami – ich wybór jest praktycznie nieograniczony. Szafa może być uzupełniona o lustra, które nie tylko pozwolą na poprawienie wyglądu, ale też na optyczne powiększenie przestrzeni pomieszczenia. Wewnątrz szafy instalowane są markowe akcesoria, które pozwolą na wygodniejsze korzystanie z tego mebla.

Jak tworzone są szafy na zamówienie?

Pierwszym krokiem do stworzenia szafy na zamówienie jest dokładne wymierzenie miejsca, gdzie ma ona stanąć. Zamawiający powinien również zastanowić się, jaka zabudowa byłaby dla niego najwygodniejsza. Szafę projektuje architekt, uwzględniając wszelkie uwagi i potrzeby zamawiającego. Klient wybiera również materiały, elementy wykończenia, dekory – możliwości są praktycznie nieograniczone. Zaakceptowany projekt przechodzi w fazę realizacji. Gotowa szafa jest dostarczana do klienta w częściach i montowana.

Comments are closed.

Pin It