Jak zmienić zwykły taras w wyjątkowe miejsce do odpoczynku i relaksu? Okazuje się, że nie trzeba wiele – kluczem są odpowiednie meble i dodatki. Kosz wiszący kokon to jedna z najbardziej oryginalnych propozycji i rozwiązań oferowanych przez topowych projektantów. Czy taki fotel sprawdzi się na tarasie? Zdecydowanie tak!

Kosz wiszący kokon – jak jest tworzony?

Kosz wiszący kokon to niebanalny mebel, który całkowicie zmieni odbiór tarasu czy ogrodu. Fotel taki pozwoli na swobodne bujanie w obłokach – dzięki siedzisku zawieszonemu nad ziemią relaks nabiera wyjątkowego znaczenia. Fotel tego typu to zazwyczaj mebel technorattanowy – może być on pojedynczym elementem wystroju lub też tworzyć komplet wraz z innymi meblami, np. sofą wypoczynkową. W każdej konfiguracji sprawdzi się doskonale!

Meble tarasowe tego typu odznaczają się nie tylko świetnym wyglądem, ale i doskonałymi parametrami technicznymi. Konstrukcja fotela oparta jest na aluminiowym stelażu malowanym proszkowo – dzięki temu stelaż nie jest podatny na odkształcenia czy na korozję. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie wchłania wilgoci, brudu, nie płowieje nawet po wielu latach użytkowania. We wnętrzu kokonu warto wykorzystać poduszki i pledy – w ten sposób stworzymy wygodne miejsce do relaksu. Głębokie ściany kokonu skutecznie ochronią przed silniejszymi podmuchami wiatru, promieniowaniem słonecznym czy spojrzeniami sąsiadów.

Jak chronić kosz wiszący kokon?

Kosz wiszący kokon warto odpowiednio zabezpieczać na czas jesieni i zimy. W tym celu rekomendowane jest stosowanie pokrowców ogrodowych, które tworzone są z trwałych materiałów z poliestru. Tkaniny takie są wysoce odporne na ścieranie, uszkodzenia, wilgoć. Dzięki nim znacząco wydłużymy żywotność mebli.

Comments are closed.

Pin It