Zarówno metoda akrylowa zdobienia paznokci, jak i paznokcie żelowe są dziś bardzo popularne. Są zwolenniczki jednego i drugiego sposobu i każda ze stron ma swoje argumentu. Oczywiście żadna z tych metod nie jest też pozbawiona wad. Co warto o nich wiedzieć? Którą metodę najlepiej wybrać?

Metoda akrylowa – podstawowe informacje

Materiałem, z którego powstają paznokcie akrylowe jest jak nietrudno się domyślić akryl. Jest to rodzaj syntetycznego polimeru, który cechuje się przede wszystkim wysoką trwałością. Dlatego też paznokcie wykonane tą metodą mogą zachować nieskazitelny wygląd na długo. Materiał służący do wykonania paznokci powstaje przez zmieszanie proszku akrylowego ze specjalnym liquidem. Mieszanka szybko zastyga, więc praca musi być wykonana sprawnie.

Akryl jest materiałem samoutwardzalnym, a więc nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów poza wykończeniem i wprowadzeniem drobnych poprawek. Metoda akrylowa zdobienia paznokci może być wykorzystywana do przedłużania i wykonywania dowolnego rodzaju zdobień.

Paznokcie żelowe – co warto o nich wiedzieć?

Paznokcie wykonywane metodą żelową również są bardzo popularne. Żel używany do paznokci jest materiał znacznie mniej wytrzymałym, niż akryl. Po utwardzeniu ma in strukturę najbardziej podobną do naturalnych paznokci. Wytrzymałość zastygniętego żelu jest jednak na tyle duża, że paznokcie spokojnie przetrwają dwa, do nawet czterech tygodni.

Żelowe paznokcie wymagają jednak zastosowania specjalnej lampy do utwardzenia. W zależności od rodzaju użytego żelu wymagane będzie jedno, do trzech naświetleń – każde trwające od 30 sekund, do około dwóch minut. Do naświetlania służą specjalne lampy UV.

Jaką metodę powinno się wybrać dla siebie?

Wybór właściwej metody dla siebie nie jest łatwy. Zastosowanie metody akrylowej zdobienia paznokci daje stosunkowo najtrwalszy efekt, dzięki któremu paznokcie utrzymywać będą się w niezmiennym stanie nawet do sześciu tygodni. Paznokcie takie są tez o wiele mniej podatne na uszkodzenia, a więc bardziej praktyczne. Akryl nie wymaga dodatkowego naświetlania, aczkolwiek materiał ten twardnieje szybko i wymaga wielu poprawek.

Do zalet paznokci żelowych zaliczyć powinno się to, że po skończeniu pracy paznokcie swoją strukturą najbardziej przypominają paznokcie naturalne. Praca z żelem jest też dość szybka i najczęściej nie wymaga zbyt wielu poprawek. Żel ma całkowicie neutralny zapach i na żadnym etapie nie wydziela szkodliwych sub stancji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Paznokcie akrylowe.

Comments are closed.

Pin It