Zabieg HIFU, nazywany też liftingiem bez skalpela, to zabieg medycyny estetycznej, który zyskuje coraz większą popularność. Jest on w stanie widocznie poprawić kondycję skóry bez naruszania ciągłości naskórka. Ultradźwięki zastosowane podczas liftingu HIFU docierają do głębokich tkanek, pobudzając procesy regeneracyjne. Sprawdź, jak w naturalny sposób przywrócić skórze młody wygląd bez ingerencji skalpela.

Jak działa technologia HIFU?

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) nie jest zupełnie nową technologią, jednak w medycynie estetycznej wykorzystywana jest od niedawna. Wcześniej służyła głównie w leczeniu raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, istotą działania liftingu HIFU jest zastosowanie zogniskowanej fali ultradźwiękowej o wysokiej energii. W przeciwieństwie do podobnych technologii, takich jak fale radiowe, skoncentrowane ultradźwięki wnikają dużo głębiej w skórę, działając bardziej intensywnie, a jednocześnie delikatnie. Zabieg HIFU nie powoduje przerwania ciągłości naskórka.

Zadaniem liftingu HIFU jest przede wszystkim ujędrnianie i napinanie skóry, a przy okazji również redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg można zastosować na twarz, a także na całe ciało. Do poszczególnych obszarów wykorzystuje się głowice o różnej głębokości działania: w przypadku zabiegów na twarz – od 2,00 do 4,5 mm, a w przypadku zabiegów na ciało – powyżej 6 mm. Dzięki możliwości dopasowania głębokości działania ultradźwięków lifting HIFU można wykonywać nawet w delikatnej okolicy oczu.

Na czym polega lifting HIFU?

Lifting HIFU wykonywany jest przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale warto o nie poprosić, zwłaszcza jeśli mamy niski próg bólu. Zabiegowi może towarzyszyć uczucie gorąca i pieczenia skóry.

Podczas zabiegu ultradźwięki w kontrolowany sposób rozgrzewają ciało do 65-75°C. W głębokich warstwach skóry dochodzi do mikrouszkodzeń, co pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Włókna kolagenowe namnażają się, powodując efekt ujędrnienia i napięcia skóry. W przypadku zastosowania głowic o najgłębszym działaniu uszkodzone zostają również komórki tłuszczowe, których zawartość uwalniana jest do krwiobiegu i usuwana na drodze naturalnych procesów metabolicznych.

Okres rekonwalescencji po liftingu HIFU jest krótki i niewymagający. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które można zakamuflować makijażem. Obszar poddawany zabiegowi może być lekko bolesny przez kilka dni. Skóra twarzy wygląda lepiej już w ciągu dwóch dni po zabiegu, jednak pełne rezultaty uzyskuje się po 2-3 miesiącach, kiedy zainicjowane w skórze procesy regeneracyjne dobiegną końca.

W jaki sposób zabieg HIFU poprawia kondycję skóry?

Podczas liftingu HIFU dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia komórek, czego efektem jest natychmiastowe zagęszczenie tkanki i pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury. Zachodzi regeneracja kolagenu – istniejące włókna zostają skrócone i jednocześnie powstają nowe.

Efekty, jakich można się spodziewać po zastosowaniu zogniskowanych ultradźwięków, to:

  • poprawa napięcia skóry – lifting twarzy,
  • zmniejszenie wiotkości skóry,
  • redukcja zmarszczek,
  • poprawa owalu twarzy,
  • wzmocnienie elastyczności skóry,
  • delikatne podniesienie łuku brwiowego,
  • podniesienie opadających policzków,
  • redukcja podwójnego podbródka,
  • odmłodzenie szyi.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.



Comments are closed.

Pin It