Eleganckie, efektowne i trwałe… Białe złoto jest ciekawą alternatywą dla klasycznej, żółtej odmiany. Nie ulega wątpliwościom, że biżuteria z białego złota pięknie się prezentuje i dodaje noszącej jej osobie klasy. Jednak czy w parze z walorami estetycznymi idzie również trwałość? Przychodzimy z pomocą wszystkim narzeczonym planującym kupno obrączek – symbolu łączącej ich miłości. Czy warto wybrać obrączki ślubne wykonane z białego złota? Sprawdź!

Eleganckie obrączki ślubne z białego złota – właściwości

Białe złoto nie występuje naturalnie w przyrodzie. Aby otrzymać srebrzystą barwę i wysoki połysk, do metalu o żółtym odcieniu dodawane są inne pierwiastki, takie jak srebro, nikiel, pallad czy ligatur.  Biżuterię często pokrywa się dodatkowo warstwą rodu wydobywającą z metalu biały odcień. Dzięki dodatkom zmienia się nie tylko odcień i wykończenie, ale również właściwości metalu. Obrączki ślubne wykonane z białego złota wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Biżuteria z białego złota ma lepsze właściwości fizyczne niż modele z żółtej odmiany. 

Warto wiedzieć, że białe złoto wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podczas sprzątania czy wykonywania innych prac należy zdjąć biżuterię. Obrączki nie powinny mieć kontaktu z ostrymi środkami chemicznymi. Obrączkę raz na kilka lat warto oddać w ręce fachowców, którzy odnowią powłokę z rodu.

Subtelny dekor kropką nad „i”

Obrączki ślubne z białego złota zyskają indywidualny charakter, jeśli zdecydujesz się na umieszczenie na nich subtelnego dekoru. Wytłoczony od wewnątrz grawer z datą ślubu albo niewielki diamencik osadzony z przodu sprawi, że obrączka będzie niepowtarzalna.

Comments are closed.

Pin It