Szukając form zabezpieczenia zdrowia i życia dziecka, warto postawić na nowoczesne ubezpieczenie szkolne. Ten rodzaj polisy dedykowany jest dzieciom i młodzieży i skutecznie chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Co musimy wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym? Czy możliwe jest w tej polisie podwyższanie wysokości kwit gwarantowanych?

Ile ważne jest ubezpieczenie szkolne i komu przysługuje?

Temat ubezpieczenia szkolnego pojawia się najczęściej w pierwszych dniach nowego roku szkolnego. Wtedy właśnie w szkołach pojawiają się przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, oferując rodzicom i opiekunom dzieci ubezpieczenie w formie zbiorowej. Wielu rodziców decyduje się na taką polisę, gdyż jest ona bardzo korzystna cenowo. Warto jednak wiedzieć, że ubezpieczenia grupowe zazwyczaj posiadają niskie kwoty gwarantowane, przez co w razie wypadku ubezpieczenie może nie pokryć wszystkich potrzeb związanych z leczeniem. Na szczęście kupno ubezpieczenia szkolnego w szkole nie jest obowiązkowe. Rodzice mogą samodzielnie wybrać ubezpieczyciela i poprosić o indywidualne ubezpieczenie, w którym możliwe jest podnoszenie kwot gwarantowanych. W ten sposób dziecko otrzyma najlepszą formę ochrony. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne to polisa o ważności jednego roku. Obowiązuje ono zarówno w szkole, jak i poza nią: podczas zabaw na podwórku, ale też w czasie wakacji czy ferii zimowych.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie szkolne?

Najlepsze ubezpieczenie szkolne to polisa, w której możliwe jest podnoszenie kwot gwarantowanych. W celu znalezienia najlepszej opcji możemy odwiedzić biura ubezpieczycieli osobiście, lub też skorzystać z ofert dostępnych w sieci. Coraz więcej osób korzysta z możliwości zakupu polisy online. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko czas, ale też pieniądze.

Comments are closed.

Pin It