Istnieją różne metody pozwalające na usunięcie zbędnego owłosienia. Najczęściej wiele osób używa ostrych żyletek, specjalistycznych żeli, pianek czy nawet wosku, który po oderwaniu usuwa wszystkie włosy z danej partii na ciele. Jednak wszystkie te metody mają jedną bardzo istotną wadę – są rozwiązaniem na maksymalnie kilka dni. Depilacja laserowa jest rozwiązaniem na całe życie, któremu zaufała już niezliczona ilość osób.

Depilacja laserowa – ogólny opis zabiegu

 

Osoby, które chcą skorzystać z usług depilacji laserowej bardzo często pytają jak przebiega zabieg i dlaczego działa w tak spektakularny sposób? Otóż odpowiedź na to pytanie brzmi niejako w świecie nauki.

Dobrze skonstruowany laser depilacyjny jest w stanie emitować wiązkę światła o określonej długości. Do tego dokłada moc świetlną, która trafia na skórę. Dokładnym celem są cebulki włosowe. Jednak depilacja laserowa działa w sposób pośredni. Na początku oddziałuje na barwnik skóry – melaninę nagrzewając jej powierzchnię. Kolejnym krokiem jest zniszczenie cebulki włosowej przez ciepło znajdujące się na melaninie. Bowiem energia świetlna została przekształcona w cieplną co spowodowało wytworzenie negatywnych warunków dla cebulki włosowej. Nie jest ona w stanie bytować w takich warunkach, które powodują uszkodzenie jej struktur, a co za tym idzie obumarcie. Jeżeli cebulka włosowa zostanie zniszczona w fazie wzrostu to depilację laserową można uznać za zakończoną.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-poznan-fabryczna/

Całe nagrzanie skóry odbywa się w trakcie zabiegu depilacji laserowej. Po nałożeniu specjalnego żelu chłodzącego pracownik rozpoczyna zabieg depilacji laserowej trwający do kilkudziesięciu minut. Wygląda on dość prosto – wystarczy, że pracownik będzie wykonywał regularny ruchy, a z pomocą specjalistycznego lasera on zajmie się resztą.

Depilacja laserowa – Poznań, Fabryczna

 

Depilacja laserowa – Poznań, Fabryczna to miejsce, w którym swobodnie można znaleźć salon wykonujący takie usługi. Przykładem jest świetnie rekomendowany salon depilacja.pl charakteryzujący się najlepszymi laserami w kraju.

Comments are closed.

Pin It