Szukając sprawdzonych i skutecznych metod na poprawę jakości wyglądu naszej skóry warto sprawdzić jak działają lasery kosmetyczne i medyczne. Współcześnie nowoczesne technologie pewnie wkraczają do świata kosmetologii dając nam nowe możliwości dbania o skórę oraz poprawę jej wyglądu. Czy zabiegi z użyciem laserów są bolesne? Jak się do nich przygotować?

Lasery kosmetyczne i medyczne – jak działają?

Zasada działania laserów kosmetycznych i medycznych jest prosta – urządzenia te emitują wiązkę światła o określonej długości. Światło penetruje naszą skórę i tkanki w precyzyjnie wybranych miejscach i doprowadza do kontrolowanego uszkodzenia komórek. Proces ten polega na podgrzewaniu wody znajdującej się wewnątrz komórek oraz jej wyparowaniu. W wyniku powstałych uszkodzeń organizm wzmaga procesy regeneracyjne co sprawia, że możliwe jest odbudowanie zdrowej tkanki. Lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL są dzisiaj jednymi z najchętniej wykorzystywanych w polskich gabinetach – ich zakres działania jest niezwykle szeroki, przez co możliwe jest oferowanie zabiegów związanych nie tylko z poprawą jakości skóry, ale tez usuwanie blizn potrądzikowych. Dzięki laserom możliwe jest również usuwanie przebarwień skóry i wyrównywanie jej kolorytu. Zabiegi z użyciem lasera trwają od kilkunastu minut do około godziny – po tym czasie skóra jest zaczerwieniona, goi się przez ok. 4-6 tygodni. Po tym czasie możliwe jest przeprowadzenie kolejnego zabiegu w celu osiągnięcia lepszych rezultatów. 

Przygotowanie do zabiegu

Lasery kosmetyczne i medyczne są powszechnie wykorzystywane w zakładach medycznych i kosmetycznych – zanim jednak dostaniemy kwalifikację do zabiegu konieczne jest przejście ankiety medycznej, która pozwoli na wyeliminowanie przeciwwskazań. Są nimi najczęściej nowotwory, padaczka, niska krzepliwość krwi, ale również okres ciąży i połogu. 

Comments are closed.

Pin It