Najważniejszą zasadą, jaka powinna przyświecać każdej osobie dosiadającej konia, jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy w ogromnej mierze wpływa strój, a przede wszystkim: nakrycie głowy. W profesjonalnych sklepach jeździeckich znajdziemy dwa główne typy elementów chroniących czaszkę i górny odcinek kręgosłupa: kaski i toczki. Nie wiesz, jaki model zapewni Ci lepszą ochronę, kask jeździecki czy toczek? Sprawdź nasze rady i skompletuj wyposażenie, dzięki któremu pewniej poczujesz się na koniu.

Kask jeździecki czy toczek: rozwiewamy wątpliwości!

Ozdobne toczki produkowane są najczęściej z włókna szklanego. Jego powierzchnia pokryta jest miękkim materiałem, a tylna część ozdobiona kokardką. Klasyczne toczki zapinane są przy pomocy paska z klamrą, co ogranicza możliwość ich regulacji, a tym samym dopasowania do obwodu głowy.  Chociaż kask jeździecki jest bardzo podobny do toczka, ma inną budowę i wykazuje znacznie większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne modele produkowane są zazwyczaj z poliwęglanu – lekkiego, a zarazem wytrzymałego tworzywa. Pokrętła regulacyjne umożliwiają idealne dopasowania nakrycia do obwodu głowy.  Zatem co lepiej spełni funkcję ochronną: kask jeździecki czy toczek? Specjaliści zaznaczają, że podczas nauki jazdy czy rekreacyjnych przejażdżek w terenie znacznie lepiej sprawdza się solidny kask.

Wariant pośredni

Producenci wysokiej jakości akcesoriów jeździeckich wychodzą naprzeciw oczekiwaniom sportowców, którzy chcą nienagannie się prezentować, nie rezygnując z ochrony. W dobrych sklepach jeździeckich znajdziesz więc kaski stylizowane na toczki.

Comments are closed.

Pin It