Sen to najlepsze lekarstwo. Podczas snu organizm się regeneruje. Dzięki temu, że ośrodkowy układ nerwowy może się wtedy wyłączyć, jest w stanie się odnowić a więc pokonać zmęczenie po całym dniu. Każdy powinien dbać o jakość swojego snu, zwracając uwagę między innymi na to, by łóżko było wygodne a piżama odpowiednio ciepła i dająca poczucie komfortu.

Jakie piżamy damskie sprawdzą się zimą?

W ostatnim czasie do łask wróciły piżamy flanelowe, zwłaszcza zimą, bo są ciepłe i delikatne. Sprawdza się również grubsza bawełna, w której skóra może swobodnie oddychać.

Najczęściej wśród zimowych piżam damskich pojawiają się dwuczęściowe zestawy: długie spodnie i bluza, która rozpinana jest na guziki albo wkładana przez głowę. Niektóre popularne sieciówki wprowadziły do sprzedaży piżamy jednoczęściowe, zapinane na zamek. Wyglądem przypominają dziecięce śpioszki i mają nieco mniej zwolenniczek.

Zimowa piżama powinna być ciepła, bo temperatura w sypialni nie powinna przekraczać 21 stopni. Dlatego lepiej założyć ciepłą piżamę, wyjąć z szafy grubą zimową kołdrę niż oddychać zbyt gorącym powietrzem. To ważne również wtedy, gdy w pokoju śpią dzieci. Zbyt wysoka temperatura wysuszy powietrze i spowoduje nieproduktywny kaszel.

Co zakładać do snu, gdy jest ciepło?

Latem pomieszczenia mocno się nagrzewają. Noce bywają równie gorące, jak dni, dlatego trudno obniżyć temperaturę do komfortowej. Nocy odpoczynek jest wtedy utrudniony, dlatego piżamy damskie powinny być lekkie i przewiewne.

Wiele osób decyduje się latem na cienką koszulkę na ramiączkach i przewiewne szorty lub krótkie koszule nocne. Najlepsze są te z naturalnych tkanin, ponieważ odprowadzą wilgoć i ciepło. Piżamy damskie ze sztucznych materiałów, takich jak satynowa, mogą być bardzo niewygodne.

Co ma wpływ na komfort snu?

Najlepiej na godzinę a nawet dwie przed snem przestać korzystać z urządzeń elektronicznych. Światło, które produkują zaburza produkcję melatoniny i może wpływać na kłopoty z zasypianiem. Warto oddać się wyciszającym czynnościom, takim jak czytanie. Przy okazji trzeba pamiętać, że czytniki ebooków nie emitują niebieskiego światła, więc można z nich korzystać bez obaw.

Osoby, które mają kłopoty ze snem, powinny jeść lekką kolację i powstrzymać się od jedzenia słodkich rzeczy wieczorem. Cukier, podobnie jak kofeina, mogą rozbudzać organizm i utrudniać zasypianie.

Na komfort snu wpływa ogrzewanie, pościel i piżama. Łóżko powinno być wygodne a materac odpowiednio twardy. Stopień twardości materaca należy dopasować do wagi. Najlepiej kupować materac w sklepie stacjonarnym, by wcześniej sprawdzić, czy na pewno będzie wygodny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżama damska.

Comments are closed.

Pin It