Każdy rodzic wie, że niemowlęta posiadają wyjątkowo wrażliwą skórę. Ryzyko pojawienia się podrażnień lub reakcji alergicznych znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Właśnie dlatego podczas zakupu odzieży dziecięcej należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że zapewniamy maleństwu wszystko to, co najlepsze.

Skład materiałowy

Odzież dziecięca wykonana ze sztucznych materiałów nie sprawdzi się zbyt dobrze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jej właściwości użytkowe nie są satysfakcjonujące. Takie materiały bardzo często są sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Ponadto, nie przepuszczają powietrza, co zwiększa prawdopodobieństwo nadmiernej potliwości. Mogą pojawić się obtarcia, czy też inne niepożądane zjawiska.

Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być bawełniana odzież dziecięca, która nie posiada sztucznych domieszek. Niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że takie ubrania dopasowują się do smyka, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Plusem jest również wysoka trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jakość wykonania

Skład materiału to nie wszystko. Wysokiej klasy odzież dziecięca powinna zostać wykonana z dbałością o najmniejsze detale. Warto zwrócić uwagę na wykończenie szwów. Istotne jest to, aby zostały one zabezpieczone przez strzępieniem. Nie można również zapomnieć o zamkach, które powinny być podszyte dodatkową warstwą materiału. W innym przypadku skóra malucha może zostać podrażniona.

Duże znaczenia ma to, gdzie znajdują się zapięcia w odzieży dziecięcej. Jest to szczególnie ważne podczas leżenia, czy też spania. Guziczki lub zatrzaski powinny być na tyle mocno przymocowane, aby nie odpaść podczas normalnego użytkowania. Trzeba uwzględnić, że są to bardzo małe elementy, które mogą zostać połknięte – wystarczy chwila nieuwagi rodzica.

Wzornictwo

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest wzornictwo. Atutem odzieży dziecięcej jest fakt, że występuje ona w ogromnej ilości wariantów. Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka stylistyka jest najlepsza, gdyż jest to kwestia osobistych preferencji. Faktem jest, że coraz więcej osób celuje w ubranka, które pozbawione są typowo niemowlęcych motywów. Neutralna kolorystyka pasuje do wszystkiego, dzięki czemu maluch zawsze może wyglądać stylowo.

Niektórzy uważają, że jednolite sukienki lub body są zbyt nudne. Na szczęście w sklepach z artykułami dla dzieci nie brakuje ubranek pokrytymi uroczymi wzorami. Świetną opcją są również ciuszki zdobione wizerunkiem popularnych postaci z bajek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Odziez-dziecieca-153.html.

Comments are closed.

Pin It