Personel medyczny ma do wykonania wiele zadań każdego dnia. Takie, które często związane są z ratowaniem życia ludzkiego. Nie lada wyzwania. To także osoby, które muszą pamiętać o tym, że każdego dnia w pracy obowiązuje ich odzież medyczna.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Ktoś może powiedzieć, że odzież medyczna nie jest tak ważna. No, bo pacjenta można przecież przyjąć w ubraniach, które nosi się na co dzień, np. w jeansach i bluzie. To fakt. Nawet, jeżeli coś się ubrudzi, to i tak można wyprać. Tylko że nie można zapomnieć, iż codzienne ubrania nie chronią w taki sam sposób człowieka. Garderoba dla medyków zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przed roznoszeniem najróżniejszych zarazków dalej. Nikt w takich ubraniach nie będzie wybierał się do domu, przebierając się w wyznaczonym miejscu. W pewnym sensie zagrożenie zostanie zneutralizowane – zarówno, jeżeli chodzi o personel medyczny, jak również m.in. domowników.

Odzież medyczna a wymogi prawne

Tak, może do kogoś taka argumentacja nie będzie jednak trafiać, ale nie można zapomnieć, że garderoba dedykowana dla medyków obowiązuje zgodnie z wymogami prawnymi. Nie jest to wymysł kogoś, ale są specjalne rozporządzenia, odnoszące się właśnie do tego tematu. Jak więc widać – nie tylko swoje obowiązki należy potraktować w poważny sposób, ale również ubrania, jakie nosi się na co dzień. Obowiązują także specjalne normy UE wraz z dyrektywą wykonawczą (ECD 93/42/EEC [MDD]). Dziwne? Wcale nie. Dzięki temu pozostaje mieć nadzieję, że pacjenci i medycy są zdecydowanie bezpieczniejsi.

 

Comments are closed.

Pin It