Podłoga może szybko niszczeć podczas jej intensywnego użytkowania. Gdy chcesz temu zapobiec, pomyśl o zakupieniu specjalnej maty ochronnej, która zabezpieczy ją przed uszkodzeniami. Jak wybrać odpowiednią matę? Gdzie ją kupić?

Dlaczego warto używać mat ochronnych na podłogi?

Gdy podłoga wykonana jest z materiałów jak panele drewniane, drewniane deski, panele laminowane, wtedy jest ona w wyższym stopniu narażona na uszkodzenie podczas codziennego użytkowania.

Zniszczenia najczęściej wynikają z przesuwania po podłodze krzesła, które rysuje powierzchnię i stopniowo ściera z niej warstwy ochronne, na przykład lakieru, oleju, laminatu. W efekcie podłoga przy biurku często wygląda nieestetycznie. Aby temu zapobiec, warto zastosować produkt jak mata podkładka na zamówienie, który dzięki swojej budowie chroni podłoże, a ponadto ma dodatkowe zalety.

Zalety podkładek ochronnych:

  • Chronią podłogę przed uszkodzeniem – zarysowaniem, matowieniem, blaknięciem,
  • Poprawiają komfort korzystania z krzesła – zwiększają jego stabilność, powodują, że prowadzenie kół po podłożu jest wygodniejsze,
  • Ułatwiają sprzątanie – maty są łatwe do utrzymania w czystości,
  • Izolują – wyciszają hałasy i chronią przed zimnem,
  • Mogą mieć właściwości reklamowe – na macie można umieścić reklamę.

Jak zbudowana jest mata ochronna na podłogę?

Do wykonania mat ochronnych najczęściej używane są tworzywa sztuczne, które dzięki swoim właściwościom są wytrzymałe, trwałe, proste do utrzymania w czystości, a także mogą mieć różne formy – kształty i kolory.

Maty oferowane są w gotowych wymiarach do wyboru, na przykład 80 x 120 cm, 100 x 140 cm, 120 x 180 cm, ale także można kupić je w dowolnym wymiarze. Taka mata podkładka na zamówienie może zostać wtedy dopasowana specjalnie do miejsca jej ułożenia, na przykład do biurka o niestandardowym wymiarze lub umieszczonego we wnęce.

Mata na podłogę – jaką wybrać?

Producenci mat podkładek na zamówienie mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę produktów do wyboru, dlatego można dopasować je do swoich potrzeb i gustu.

Maty dobiera się przede wszystkim pod kątem ich kolorystyki, dlatego można wtedy dostosować je do aranżacji wnętrza i efektu, jaki pragnie się uzyskać. Najczęściej kupowane są maty przezroczyste – matowe lub błyszczące, które pokazują znajdującą się pod nimi podłogę. Także chętnie wybierane są maty czarne, które wyglądają dobrze w nowoczesnych przestrzeniach. Ponadto mata podkładka na zamówienie może być uzupełniona grafikami.

Maty ochronne można kupić bezpośrednio od producentów w dowolnym wymiarze i wzorze. Gotowa mata będzie dostarczona nawet kolejnego dnia do klienta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie mata podkładka na zamówienie.

Comments are closed.

Pin It lampion solarny balkonowy oświetlenie solarne na taras dywany na taras