Każda osoba wsiadająca na konia powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo. Aby przejażdżka na pięknym, ale również silnym i nieprzewidywalnym zwierzęciu nie zakończyła się groźnym dla zdrowia, a nawet życia urazem, należy bezwzględnie zaopatrzyć się w wysokiej jakości kask jeździecki. Czym kierować się podczas wybierania kasku? Sprawdź nasze rady!

Czym charakteryzuje się dobry kask jeździecki?

Kask jeździecki jest elementem chroniącym głowę przed skutkami upadku z konia czy bliższym kontaktem z gałęziami podczas przejażdżki w terenie. Nakrycie głowy powinno być lekkie, a jednocześnie solidne. Większość modeli proponowanych przez uznanych producentów wykonanych jest z poliwęglanu. Dużym uznaniem wśród profesjonalnych jeźdźców cieszą się modele z powłoką ABS. Kaski, podobnie jak ubrania, dostępne są w kilku rozmiarach – S, M i L. Idealne dopasowanie nakrycia głowy umożliwiają specjalne pokrętła regulacyjne. Ponadto, jakość kasku powinna być potwierdzona atestem. 

Pamiętaj o tym, że kask jeździecki dobrze spełnia swoje zadanie tylko wtedy, kiedy jego stan jest nienaganny. Raz uszkodzony kask nie nadaje się do ponownego użycia. Z tego względu eksperci zaznaczają, że warto zainwestować w swój własny sprzęt zamiast wypożyczać używany model, którego historii nie znamy. 

Komfort w każdych warunkach

Spędzenie kilku godzin w siodle podczas upalnych dni może dać się we znaki najbardziej doświadczonym sportowcom. Aby zminimalizować wpływ pogody na komfort jazdy, wybierz kask z zaawansowanym systemem wentylacji. Przed zakupem konkretnego modelu sprawdź, czy wkład z gąbki amortyzującej wstrząsy i wchłaniającej pot jest wymienny oraz czy można prać go w pralce. 

Comments are closed.

Pin It