Holandia jest krajem, gdzie wielu Polaków znajduje legalnie prac. Dlatego, jeżeli ktoś faktycznie tam pracuje lub pracował, musi wiedzieć, że ma szanse na zwrot podatku z Holandii. Co na ten temat trzeba wiedzieć?

Zwrot podatku z Holandii – podstawowe informacje

Jak już było powiedziane, o te pieniądze mogą starać się wszystkie te osoby, jakie są legalnie zatrudnione. Warto jednak wiedzieć, że należy przemyśleć wspólne rozliczenie z partnerem. Dlaczego? Można bowiem liczyć na refundację lub na ulgę w rozliczeniu. Będzie to jednak możliwe dopiero wtedy, jeżeli ta druga strona nie uzyskała dochodu w danym roku rozliczeniowym lub też nie przekracza limitów, jakie są wcześniej ustalone. Sprawa wydaje się nieco skomplikowana, dlatego w tej kwestii można liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony biura rachunkowego.

Wysokie kwoty podatku

Warto rozważyć złożenie tego rozliczenia, ponieważ zwrot podatku z Holandii to tak naprawde duże kwoty. Takie, które za jednym razem są w stanie nieco podreperować domowy budżet. Nie trzeba również obawiać się takich formalności. Chociażby z tego względu, że wszystko jest w stanie załatwić dobra księgowa w imieniu swojego klienta. Wystarczy tylko wysłać do niej odpowiednią dokumentację. Można ją również dostarczyć osobiście. Dlatego tak ważne jest zachowanie wszystkich papierów, jakie otrzymywać się będzie od holenderskiego pracodawcy. To na ich podstawie księgowa będzie mogła dokonać rozliczenia, składając papiery w holenderskim urzędzie skarbowym. 

Comments are closed.

Pin It