Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak często korzysta z produktów, które oparte są na fintech software. Jest ich naprawdę dużo i znajdują się one w użytkowaniu każdego dnia. O jakich produktach dokładnie jest mowa?

Brytyjski Revolut

Fintech software development sprawił, że współcześni mogą cieszyć z obecności brytyjskiego Revoluta. Spotkać się z nim można w całej Europie, a nie tylko w Wielkiej Brytanii. W Polsce z Revoluta korzysta już ponad milion osób, a liczba ta wciąż rośnie. Revolut oferuje takie możliwości, jak:

  • uzyskanie darmowej karty fizycznej i kart wirtualnych,
  • tanie płatności za granicą zgodnie z obowiązującym kursem,
  • możliwość korzystania z wygodnej aplikacji, dzięki czemu możliwe jest m.in. kupno walut,
  • intuicyjne zarządzanie finansami,
  • możliwość wykupu ubezpieczenia w trakcie trwającej podróży.

Karta Twisto

Fintech software development servces zaowocowały tym, że pojawiła się karta Twisto. Czeska karta kredytowa, dzięki czemu możliwe jest dokonywanie płatności w kraju i za granicą. Fintech software development company sprawiło, że każdy użytkownik może płacić zgodnie z obowiązującymi, atrakcyjnymi stawkami kursów. Co jest ważne, jeżeli użytkownicy zmieszczą się w grace period ze spłatą, za wykorzystane środki nie będą musieli nic płacić.

Karta Curve

Fintech software company, m.in. taka jak 10Clouds, zapewnia kompleksowe usługi, które sprawiają, że pojawia się coraz więcej nowych możliwości. Chociażby taka karta Curve, która umożliwia podpięcie pod siebie dużej ilości innych kart plastikowych. Jej zasada działania jest nieco inna, niż Twisto i Revolta. Nie jest to samodzielna karta płatnicza. Aczkolwiek, wystarczy tylko mieć przy sobie aplikacje, gdzie podpięte będą poszczególne karty kredytowe i debetowe. Przy pomocy aplikacji będzie można zdecydować z jakiej z nich płatność zostanie ściągnięta. Dzięki temu będzie można zachować większe bezpieczeństwo w stosunku do kart, jakie można w takim razie, pozostawić w domu.

Fintech na rynku ubezpieczeń

Fintech software company jest w stanie zapewnić swoim klientom ogrom usług. Nie tylko tych odnoszących się do finansów, ale również do segmentu ubezpieczeń. Przykładem może być produkt Insurtech. To właśnie teraz można mieć do czynienia z aplikacjami mobilnymi, które szybko pozwalają na wykup ubezpieczeń, czy też na zarządzanie swoimi polisami. W ten sposób można również zgłosić poszczególne zdarzenia, jak np. kolizja na drodze. Wielu klientów korzysta z takich technologii, ułatwiających przyspieszenie pewnych wydarzeń i procesów.

 

Comments are closed.

Pin It