Wśród licznych propozycji na aranżowanie tarasu czy ogrodu królują technorattanowe meble ogrodowe – narożnik oraz sofy wybierane są najchętniej. Skąd tak duże zainteresowanie meblami technorattanowymi? Czy są one trwałe i sprawdzą się w naszym klimacie? Jak chronić meble ogrodowe poza sezonem, aby służyły nam wiele lat?

Technorattanowe meble ogrodowe – narożnik

Szukając najlepszych rozwiązań do ogrodu często stawiamy na technorattanowe meble ogrodowe – narożnik tego typu to strzał w dziesiątkę, kiedy szukamy mebla trwałego, dopasowanego do naszych potrzeb, eleganckiego. Meble technorattanowe doskonale wpisują się w najgorętsze trendy – styl minimalistyczny, skandynawski, rustykalny. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że bez trudu dobierzemy kolor, który przypadnie nam do gustu.

Meble technorattanowe cenione są za ich wysoką trwałość – wierzch mebla pokrywa technorattanowa plecionka, będąca materiałem syntetycznym. Materiał ten posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie on brudu, wilgoci. Tworzywo technorattanowe nie jest podatne na odkształcenia, łamanie, koślawienie. Stelaż mebla tworzony jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – stelaż zabezpieczony jest przed rdzą, a niska waga przekłada się na łatwość podnoszenia czy przenoszenia mebla. 

Meble ogrodowe – narożnik w czasie jesieni i zimy

Kiedy sezon letnim dobiega końca warto zaopatrzyć się w pokrowce ogrodowe, które pozwolą uchronić nasze meble przed osadzaniem się kurzu, wilgoci. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – tkaniny te są zabezpieczone przed ścieraniem. Dzięki odpowiednim włóknom możliwe stało się poprawienie cyrkulacji powietrza – dzięki temu na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze.

Comments are closed.

Pin It