Nie tylko naklejki na ściany czy tapety – zachwycające wzory na ścianach można uzyskać także za pomocą specjalnych szablonów malarskich. Teraz szablony znów wracają do łask, a w sprzedaży można znaleźć wiele interesujących motywów do wyboru. Co kupić? Jak malować ściany z użyciem szablonów? Sprawdź!

Dlaczego warto zastosować szablony do malowania ścian?

Gdy nie chcesz, aby ściana była jednolita, możesz przyozdobić ją na wiele sposobów. Wśród dostępnych technik znajdują się również szablony malarskie, które pozwalają na uzyskanie niebanalnego efektu bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności.

Szablon malarski to rodzaj plastikowej nakładki z wycięciem w kształcie dekoracyjnego wzoru, który wykonuje się na ścianie z użyciem farby. Szablony mają różne wzory i można również na wiele sposobów układać je na powierzchniach, by uzyskać intrygujące rezultaty.

Zalety szablonów malarskich:

  • Bardzo proste w użyciu – nie wymagają specjalnych umiejętności malarskich,
  • Wszechstronne zastosowanie – można używać ich nie tylko do ścian, ale także na meble, płytki ceramiczne i inne powierzchnie,
  • Dostępne w wielu wzorach – pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych zdobień,
  • Wielorazowe – można korzystać z nich wielokrotnie.

Szablony malarskie – najmodniejsze wzory

Obecnie w sprzedaży można znaleźć szablony malarskie w wielu interesujących wzorach, które pozwalają na uzyskanie zdobień w modnych stylach, na przykład boho, skandynawskim, loft.

Wśród często wybieranych wzorów szablonów znajdują się te geometryczne, na przykład trójkąty, romby, plusy, groszki, koniczyna marokańska, a także wzory botaniczne jak kwiaty, drzewa, gałęzie, trawy, liście. Można także zdecydować się na niebanalne szablony tworzące misterne dekoracje, na przykład jak na marokańskich płytkach ceramicznych.

Do dyspozycji jest też pełna gama szablonów malarskich do pokojów dziecięcych, na przykład z wzorami zwierzątek, chmurek, gwiazdek, księżyca, literek, cyferek.

Malowanie ścian z użyciem szablonów malarskich

Pomalowanie ścian z użyciem szablonów malarskich jest bardzo proste. Szablon przykłada się do ściany – można ustabilizować go taśmą malarską – a potem maluje farbą.

Do malowania z użyciem szablonów można zastosować farby akrylowe i nakładać je za pomocą wałka gąbkowego lub też zakupić specjalne farby w tubkach z aplikatorami, które dociska się do wzoru na szablonie.

Różnorodność kolorów farb oraz wzorów szablonów daje nieograniczone możliwości w tworzeniu pięknych zdobień na ścianach!

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.

Comments are closed.

Pin It