Pergole z drewna, tworzywa sztucznego czy elementów metalowych lub aluminiowych. Wybór jest obecnie naprawdę imponujący, a w sklepach dostępne są rozwiązania naprawdę ciekawe, trwałe i estetycznie wykonane. Jak zatem wybrać odpowiednią pergolę? I czym kierować się szukając jej?

Pergola ogrodowa – liczy się rozmiar

Jednym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę jest jej wielkość oraz kształt. Decydując koniecznie należy zastanowić się nad oczekiwaniami oraz porównać wielkość pergoli i przestrzeni, jaką dysponujemy. Warto zadbać o zachowanie odpowiednich proporcji, aby poza pergolą móc cieszyć się jeszcze odrobiną przestrzeni. Z całą pewnością nie warto spieszyć się z podejmowaniem decyzji, a dokładnie przeglądnąć dostępne na rynku modele. Szeroki asortyment produktów znaleźć można na stronie https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy gdzie znaleźć można wyjątkowo funkcjonalne i estetycznie wykończone produkty.

Dostępne rozmiary pergoli ogrodowych

W zasadzie wyróżnić można trzy najczęściej oferowane typy pergoli ogrodowych. Pierwsze z nich to duże rozwiązania, pod którymi z powodzeniem zmieści się kilka, a nawet kilkanaście osób. Wymagają raczej sporej przestrzeni. Alternatywą będą pergole ogrodowe narożne, które zostały przygotowane w taki sposób, aby możliwy był ich montaż w narożnikach – działki lub przydomowego ogrodu. Są zazwyczaj nieco mniejsze. Ostatnią standardową możliwością jest pojedyncza pergola, zdecydowanie mniejsza, która świetnie sprawdza się jako osłona nad alejkami ogrodowymi.

Comments are closed.

Pin It