Pergole z drewna, tworzywa sztucznego czy elementów metalowych lub aluminiowych. Wybór jest obecnie naprawdę imponujący, a w sklepach dostępne są rozwiązania naprawdę ciekawe, trwałe i estetycznie wykonane. Jak zatem wybrać odpowiednią pergolę? I czym kierować się szukając jej?

Pergola ogrodowa – liczy się rozmiar

Jednym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę jest jej wielkość oraz kształt. Decydując koniecznie należy zastanowić się nad oczekiwaniami oraz porównać wielkość pergoli i przestrzeni, jaką dysponujemy. Warto zadbać o zachowanie odpowiednich proporcji, aby poza pergolą móc cieszyć się jeszcze odrobiną przestrzeni. Z całą pewnością nie warto spieszyć się z podejmowaniem decyzji, a dokładnie przeglądnąć dostępne na rynku modele. Szeroki asortyment produktów znaleźć można na stronie https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy gdzie znaleźć można wyjątkowo funkcjonalne i estetycznie wykończone produkty.

Dostępne rozmiary pergoli ogrodowych

W zasadzie wyróżnić można trzy najczęściej oferowane typy pergoli ogrodowych. Pierwsze z nich to duże rozwiązania, pod którymi z powodzeniem zmieści się kilka, a nawet kilkanaście osób. Wymagają raczej sporej przestrzeni. Alternatywą będą pergole ogrodowe narożne, które zostały przygotowane w taki sposób, aby możliwy był ich montaż w narożnikach – działki lub przydomowego ogrodu. Są zazwyczaj nieco mniejsze. Ostatnią standardową możliwością jest pojedyncza pergola, zdecydowanie mniejsza, która świetnie sprawdza się jako osłona nad alejkami ogrodowymi.

Comments are closed.

Pin It oświetlenie led parasole ogrodowe roleta zadaszenie tarasu lampa na balkon