Jakie okna wybrać, jeżeli chodzi o wyjście na balkon lub na taras? Jest to pytanie, które należy potraktować z należytą powagą. Do wyboru mamy drzwi balkonowe przesuwne lub te, które otwierane są w sposób uchylny i rozwieralny.

Dobre drzwi balkonowe przesuwne

Jedna z najnowszych propozycji naszych czasów, która pozwala na stworzenie naprawdę efektownych przeszkleń. Kiedyś można było je spotkać tylko w domach jednorodzinnych, ale w ostatnim czasie można je również zauważyć w wielkich apartamentowcach oraz w mniejszych mieszkaniach. Drzwi w takim modelu przesuwane są na szynie wzdłuż stałego skrzydła. Konsumenci doceniają ten model m.in. za to, że zapobiegają one gwałtownym zamknięciem, np. w wyniku gwałtownego przeciągu. Rodzice małych dzieci będą zadowoleni z tego, że przy takich oknach balkonowych, próg wpuszczany jest w podłogę, dzięki czemu nie ma ryzyka potknięcia się o niego.

Standardowe drzwi balkonowe

Poznaliśmy już drzwi balkonowe przesuwne, to teraz czas na to, aby poznać (a właściwie przypomnieć sobie) coś, co już nie raz i nie dwa było nam dane spotkać osobiście. Standardowe drzwi balkonowe rozwieralne, które (niestety!) zajmują nieco miejsca w pomieszczeniu. Są idealne, jeżeli chodzi o małe przeszklenia okienne. Występują w wersji jednoskrzydłowej i dwuskrzydłowej. Ich faktyczną zaletą jest to, że można je tylko w części uchylić, dzięki czemu nie będzie trzeba myśleć o ich całościowym otwarciu, jeżeli będziemy chcieli przewietrzyć salon. Ich cena jest zdecydowanie niższa. 

Comments are closed.

Pin It