Drzwi balkonowe przesuwne są coraz częściej spotykane w polskich domach. Lepsze są te drzwi na taras, czy lepiej pozostać przy modelach tradycyjnych? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie, aby pomóc osobom mającym dylemat przed zakupem.

Dobre drzwi balkonowe przesuwne

Tego rodzaju drzwi balkonowe przesuwne nie zajmują dużo miejsca. Co więcej, można powiedzieć, że one nie potrzebują w ogóle miejsca, ponieważ w całości opierają się one na szynach i na ścianie budynku. Do tego takie drzwi przesuwne można otworzyć lub zamknąć bez najmniejszego trudu. Ich minusem jest ciężkie skrzydło. Wiele osób ma obawy, czy nie obciążą one zbyt konstrukcji budynku, ale nie trzeba się tego w żaden sposób obawiać. Jeżeli ktoś lubi duże przeszklenia, to na pewno ucieszy się na wieść o informacji, że dzięki nim można pozwolić sobie na okno, których szerokość wynosi nawet do dwóch metrów. Jest to naprawdę imponująca wielkość, pozwalająca na wpuszczenie dużej ilości światła.

Drzwi balkonowe rozwieralne

Czy wybór takich drzwi jest dobry? Tak, chociaż należy zdawać sobie sprawę z tego, że ich zastosowanie związane jest chociażby z ograniczeniem przestrzeni. Do tego może przy nich dochodzić do samoczynnego zamykania okna podczas wietrznych dni. Trzeba jednak przyznać, że tego typu okna są najtańsze, dlatego też niektórzy inwestorzy decydują się na nie bez namysłu. Drzwi rozwieralno-uchylne mają szerokość ok. 90 cm. Warto zawsze poważnie zastanowić się nad tym, jakie drzwi balkonowe będą najlepsze w naszym przypadku. 

Comments are closed.

Pin It