Z czym kojarzy nam się łazienka? Z przestrzenią, gdzie można zapomnieć, o wszelkich troskach, relaksując się w wannie lub pod prysznicem. Tak, nawet kąpiel pod prysznicem jest czymś bardzo przyjemnym. W tym pomieszczeniu powinny się również znaleźć odpowiednie meble łazienkowe.

Duża wilgotność w łazience

Kupując meble łazienkowe należy uwzględnić to, że jest to pomieszczenie o specyficznych warunkach, gdzie ma się do czynienia z dużym poziomem wilgotności. Dlatego też trzeba wybrać takie szafki i półki, które zostaną zabezpieczone przed działaniem tego typu szkodliwych czynników. Należy postawić na takie materiały, które zostaną w odpowiedni sposób zaimpregnowane. Szkło, drewno, wiklina, metal, różne tworzywa sztuczna – to taka podstawa, która powinna zwrócić uwagę, jeżeli komuś zależy na tym, aby kupić naprawdę dobre meble do swojej łazienki. 

Drewniane meble łazienkowe

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że drewno nie będzie dobrą propozycją, ponieważ to z reguły chłonie wodę, jak prawdziwa gąbka. Tylko że zdecydowana większość mebli do łazienki wykonanych jest właśnie z …drewna. Co w takiej sytuacji zrobić? Postawić oczywiście na te modele, ponieważ dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, nic się nie będzie działo z nimi przez naprawdę bardzo długi czas. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z meblami z drewna rodzimego, czy egzotycznego – prawidłowa impregnacja to podstawa. Od czasu do czasu warto również samodzielnie wykonać tego typu zabiegi konserwujące, aby przedłużyć żywotność mebli. 

 

Comments are closed.

Pin It