Każdy posiłek powinien nie tylko zaspokajać głód, ale przede wszystkim: dostarczać do organizmu niezbędne składniki odżywcze. Odpowiednie żywienie jest niezwykle ważne do zachowania zdrowia!

Dlaczego zróżnicowane żywienie jest tak ważne?

Prawidłowa dieta o zróżnicowanej strukturze jest niezwykle ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem, konieczne jest dostarczanie do organizmu zarówno wartościowego białka (zwierzęcego lub roślinnego), dobrej jakości węglowodanów, jak i witamin, mikroelementów. Zdecydowanie warto także zminimalizować spożywanie jedzenia silnie przetworzonego, gotowego, kupowanego w marketach czy w barach szybkiej obsługi. Nadmierne spożywanie tego typu pokarmów w krótkim czasie spowoduje wzrost masy ciała, jak również pojawiające się problemy z narządami wewnętrznymi. Aby kontrolować jakoś codziennie spożywanych pokarmów, warto korzystać z piramidy żywienia. U jej podstaw leżą przede wszystkim warzywa i owoce – warto spożywać je w nieprzetworzonej formie.

Klasyczne dania w nowej odsłonie!

Najprostszym sposobem na urozmaicenie codziennych obiadów jest wykorzystanie klasycznych przepisów i urozmaicenie ich nowymi dodatkami. Świetnym przykładem są pieczone klopsiki w serowym sosie z pieczarkami i suszonymi pomidorami. Klasyczne klopsiki z mięsa mielonego podane w delikatnym sosie, z pewnością nabiorą wyjątkowej oprawy, kiedy do potrawy dodamy suszone pomidory. Dzięki nim potrawa zyska włoskiego stylu, a sam obiad z pewnością stanie się kulinarną wyprawą w nieznane. Dobrym pomysłem na niebanalny obiad okaże się również rosół z kaczki – z wykorzystanego mięsa później warto zrobić pierogi. Mięso kaczki ma charakterystyczny smak i aromat, dzięki czemu zarówno rosół, jak i pierogi, pozytywnie zaskoczą.

 

 

Comments are closed.

Pin It